Choď na obsah Choď na menu

Miesta ktoré navštívime

france-map.png

Francúzsko

La Salette je dedinka vo francúzskych Alpách, kde sa dvom pastierikom Maximínovi Giraudovi a Melánii Calvatovej zjavila Panna Mária a odovzdala svetu posolstvo o budúcnosti sveta a Cirkvi a zároveň výzvu k pokániu. Popri duchovnom programe v nádhernom prostredí francúzskych Álp a tichu prírody, je možnosť priamo pri bazilike uvidieť miesto zjavenia, zúčastniť sa večerného sviečkového sprievodu a podľa vlastného uváženia uskutočniť výstup na Mont Gargas.

 

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo sv. Bernadette Soubirousovej a priviedlo do vtedy malého vidieckeho mestečka zástupy pútnikov. V súčasnosti sa ich počet odhaduje na milión ročne. Na mieste zjavenia stojí trojposchodová bazilika a spod skaly vyviera zázračný prameň, kde množstvo chorých našlo útechu a mnohí aj uzdravenie. Telo sv. Bernadetty je dodnes neporušené a je uložené v kláštore v Nevers, kde žila ako rehoľná sestra.

 

spain-map.png

Španielsko

Montserat je benediktínsky kláštor na rovnomennom vrchu asi 60 km severozápadne od Barcelony. V priebehu 12. a 13. storočia tu vznikla románska bazilika, ktorá sa vďaka vyrezávanej soche Panny Márie stala pútnickým miestom. Drevo v priebehu storočí  prirodzene zhnedlo a tak získala patrónka Katalánska novú prezývku „La Moreneta“, vo voľnom preklade „Čierna Madona“.

 

Zaragoza bola hlavným mestom španielske ho kráľovstva. Navštívime Baziliku Santa Maria de  Pilar Bazilika Panny Marie na Stĺpe. Ide o prvý kostol v histórii zasvätený Panne Márii. Názov baziliky pochádza zo zjavenia Panny Márie apoštolovi Jakubovi pri modlitbe 2. januára v roku 40. Unavený apoštol sa v modlitbe sťažoval Panne Márii na zatvrdlivosť národa, ktorému hlásal evanjelium a neochotu obrátiť sa. Panna Mária mu prišla na pomoc v sprievode anjelov sediac na stĺpe a povzbudila ho v horlivosti v apoštoláte. Stĺp vonia krásou kvetov a priamo sa ho možno dotknúť. Mnoho španielskych kráľov, zahraničných vládcov a svätých sa pri tejto soche modlilo. Medzi nimi napr. sv. Jan z Kríža sv. Terézia z Avily, svIgnác z Loyoly.

 

S. D. Compostela španielske mesto kde sa nachádza Catedral – katedrála na námestí Praza do Obradoiro kde sa nachádzajú pozostatky Kristovho učeníka Jakuba, ktoré objavil v roku 813 neznámy pustovník podľa poletujúcich hviezd.

 

Garabandal je malá dedinka v severnom Španielsku kde sa v rokoch 1961 – 1965 zjavila Panna Mária Karmelská štyrom španielskym dievčatám a dala posolstvo o pokání a modlitbe za kňazov.

 

portugal-map.png

Portugalsko

Fatima je v súčasnosti asi najznámejším katolíckym pútnickým miestom sveta, ktoré denne priťahuje množstvo mariánskych ctiteľov. Fatima sa stala známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako „Kráľovná posvätného ruženca“. K prvému zjaveniu došlo počas Prvej svetovej vojny 13. mája 1917, keď súrodenci Francisco a Hyacinta Marto spolu s Luciou dos Santos pásli dobytok v Cova da Iria. Predpovedala koniec vojny a pomoc všetkým, ktorí sa k nej obrátia v modlitbách. Zjavenia pokračovali až do októbra, vždy trinásteho v mesiaci, v tú istú hodinu. Katolícka cirkev uznala pravosť zjavení vo Fatime v roku 1930. Pútnici sa zhromažďujú v Cova da Iria, na veľkom priestranstve na ktorom je vybudovaná malá kaplnka a gigantická bazilika, v ktorej sú pochovaní svätí vizionári.​

 

italy-map.png

Taliansko

Padova – Talianske mesto s bohatou históriou na svätcov. Navštívime Baziliky sv. Justíny, sv. Leopolda Mandiča – patróna spovedníkov, sv. Antona Paduánskeho.

 

 

 

DARČEKOVÉ POUKAZY

Darčekové poukazy

Kontakt

082 13 Tulčík 187
+421 51 77 89 898
0902 373 505
0907 563 317
v.chromek@gmail.com

Štatistiky

Online: 7
Celkom: 1067000
Mesiac: 12560
Deň: 337