Taliansko

Poďte spoločne s nami putovať po stopách najznámejších talianských svätcov známych po celom svete, do historického mesta Assisi, zaradeného do kultúrneho dedičstva UNESCO, spojeného so svätým Františkom a sv. Klárou. Forli, kde sv. Peregrín sa prihovára ako patrón proti rakovine a bolesti nôh, ku sv. Rite, do jej rodnej dedinky Roccaporeny, ako aj do Cascie, kde pôsobila väčšinu svojho života a nakoľko prežila počas svojho pozemského života množstvo situácií, právom ju nazývame patrónkou "nemožných" vecí, teda ak už situácia sa zdá akokoľvek zúfalá, vtedy treba vzývať sv. Ritu, aby sa za nás prihovárala.

Samozrejme nesmieme zabudnúť na sv. Pátra Pia, ktorý preslávil San Giovanni Rotondo na juhu Talianska. Vidieť miesto kde sa narodil, Pietrelcinu, kláštor kde pôsobil, dozvedieť sa zaujímavosti z jeho života, to všetko Vás čaká pri návšteve tohto premodleného miesta, kde mnohí zažili duchovné, ale aj telesné ozdravenie.

Ak by ste chceli vidieť múry s rodného domu nazaretskej sv. rodiny, kde Archanjel Gabriel zvestoval Panne Márii "... a slovo sa telom stalo..", potom zastávka v talianskom Lorete bude práve pre Vás.

 

Popri putovaniu po stopách týchto veľkých svätcov orodovníkov samozrejme nezabúdame spoznávať taliansku kultúru, gastronómiu, typicke cestoviny "pasta" pizza, vínko, to všetko neodmyslyteľne patrí k Taliansku.

Tešíme sa na skoré spoločné putovanie po apeninskom polostrove a dovtedy ...

 

... "Arrivederci" priatelia a do skorého putovania!

 

 

Naše najbližšie púte do Talianska: